Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz rodzinę:

Katalog samochodów seryjnych

SUBARU BRZ (2012-...)

Logo SUBARU BRZ

Europejska wersja samochodu sportowego o nazwie BRZ została oficjalnie zaprezentowana w 2012 roku, podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Jego konstrukcja była owocem współpracy specjalistów z dwóch japońskich firm, a mianowicie Subaru i Toyoty. Wersja oferowana pod marką Toyota nosiła oznaczenie GT 86. Produkcja wszystkich wersji odbywała się w zakładach Subaru.

Samochód otrzymał samonośne nadwozie typu coupe o dwubryłowej atrakcyjnej sylwetce. Płynne linie i obłe kształty przyczyniły się do uzyskania dobrych własności aerodynamicznych. Przy rozstawie osi 2,57 m i długości całkowitej 4,24 m wygospodarowano wnętrze mieszczące cztery osoby w układzie 2+2.

Zdecydowano się na zastosowanie klasycznego układu napędowego. Do napędu pojazdu wybrano wolnossący czterocylindrowy silnik benzynowy w układzie przeciwsobnym (boxer), o pojemności skokowej 2,0 dm3. Stanowi on rozwinięcie znanych jednostek napędowych firmy Subaru w kierunku wysokich osiągów. Przy zastosowaniu bezpośredniego wtrysku paliwa, maksymalną moc rozwijał przy 7000 obr/min.

Wbrew tradycji tej marki napęd przekazywany był tylko na tylne koła pojazdu poprzez mechaniczną skrzynię przekładniową o sześciu biegach. Opcjonalnie dostępna była automatyczna skrzynia hydromechaniczna, także sześciobiegowa. Większość tych pojazdów została wyposażona w mechanizm różnicowy o podwyższonym tarciu wewnętrznym.

W okresie produkcji powstało wiele wersji specjalnych o limitowanej liczbie egzemplarzy, różniących się wyposażeniem.

Jesienią 2016 roku samochody te zostały poddane modernizacji. Niewielkie zmiany wprowadzono głównie w przedniej części nadwozia, w tym zderzak i światła LED do jazdy dziennej. Delikatnie zmieniły się również lampy tylne. Usztywniono strukturę nadwozia oraz wzbogacono wyposażenie.

Miniatura SUBARU BRZ
Miniatura SUBARU BRZ
Miniatura SUBARU BRZ
Miniatura SUBARU BRZ
Miniatura SUBARU BRZ
Miniatura SUBARU BRZ

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024