Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz rodzinę:

Katalog samochodów seryjnych

VOLKSWAGEN FOX (2004-2011)

Logo VOLKSWAGEN FOX

Samochód o nazwie Fox wprowadzono do produkcji w brazylijskiej fabryce Volkswagena w 2004 roku. Nadwozie typu hatch-back (trzy- lub pięciodrzwiowe) miało rozstaw osi identyczny jak model Polo, ale jego długość jest mniejsza. Na rynku europejskim model Fox w wersji trzydrzwiowej debiutował podczas Salonu Samochodowego w Lipsku w kwietniu 2005 roku. Pojazd ten traktowano jako następcę modelu Lupo, mimo nieco większych wymiarów zewnętrznych.

Na rynku europejskim oferowane były trzy wersje silnikowe. Jednostki napędowe zabudowano poprzecznie w przedniej części pojazdu, a napęd przenoszony jest na koła przednie. Wersja bazowa napędzana jest trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności skokowej 1,2 dm3. Bardziej dynamiczna jest wersja z silnikiem o pojemności 1,4 dm3, wyposażonym w głowicę o 16 zaworach.

Najbardziej ekonomiczna jest wersja 1,4 TDI, z trzycylindrowym turbodoładowanym silnikiem Diesla, z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Charakteryzuje się ona dobrymi osiągami i średnim zużyciem paliwa 4,9 dm3/100 km.

W wyposażeniu dodatkowym dostępny jest miedzy innymi układ ESP.

Model Fox został wycofany z europejskiej oferty Volkswagena początkiem 2011 roku. Jego następcą został model Up.

Miniatura VOLKSWAGEN FOX
Miniatura VOLKSWAGEN FOX
Miniatura VOLKSWAGEN FOX
Miniatura VOLKSWAGEN FOX
Miniatura VOLKSWAGEN FOX
Miniatura VOLKSWAGEN FOX

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024