Logo Auto-era
Logo Auto-era

Wybierz markę:

Logo ACURA
Logo ALFA ROMEO
Logo AUDI
Logo BENTLEY
Logo BMW
Logo CADILLAC
Logo CHEVROLET
Logo CHRYSLER
Logo CITROEN
Logo DACIA
Logo DAEWOO
Logo DAIHATSU
Logo FERRARI
Logo FIAT
Logo FORD
Logo FSO
Logo HONDA
Logo HYUNDAI
Logo INFINITI
Logo JAGUAR
Logo JEEP
Logo KIA
Logo LAMBORGHINI
Logo LANCIA
Logo LAND ROVER
Logo LEXUS
Logo LINCOLN
Logo MASERATI
Logo MAZDA
Logo MERCEDES BENZ
Logo MINI
Logo MITSUBISHI
Logo NISSAN
Logo OPEL
Logo PEUGEOT
Logo PORSCHE
Logo RENAULT
Logo ROVER
Logo SAAB
Logo SEAT
Logo SKODA
Logo SUBARU
Logo SUZUKI
Logo TATRA
Logo TOYOTA
Logo VOLKSWAGEN
Logo VOLVO

Katalog samochodów seryjnych

Linia czasu samochodów seryjnych

Baza danych umieszczona na naszym portalu stanowi ogromny zbiór informacji ogólnych i technicznych o samochodach osobowych. Oprócz danych technicznych zamieszczamy krótkie opisy poszczególnych marek i rodzin pojazdów oraz odpowiednie ilustracje. W odróżnieniu od wielu innych portali można tu znaleźć informacje nie tylko o pojazdach oferowanych w Polsce, ale również o modelach dostępnych na innych rynkach (w tym także spoza Europy). Kolejną szczególną cechą tej bazy danych jest zamieszczenie w niej także pojazdów sprzed wielu dziesięcioleci. Takie zestawienie pozwala na ocenę zmian w konstrukcji samochodów, jakie dokonały się w tym czasie.

Opracowana przez nas baza zawiera zestaw danych technicznych opisujących każdy samochód osobowy w jednakowy sposób. Przyjęty zestaw danych technicznych dość dokładnie opisuje samochody współczesne, ale niektóre parametry pojazdów uznawane obecnie za istotne nie były dawniej podawane przez producentów (np. moment obrotowy silnika, pojemność bagażnika, czas rozpędzania itp.). Należy też zwrócić uwagę na fakt, że w tak długim okresie czasu zmieniały się sposoby pomiarów niektórych charakterystycznych parametrów pojazdów (np. mocy silnika, zużycia paliwa, pojemności bagażnika).

Zawarte w bazie informacje pochodzą głównie od producentów samochodów, ale należy tu podkreślić, że występują pewne różnice w danych pochodzących z różnych krajów. Wynika to ze zróżnicowania wymagań formalnych, procedur badawczych oraz podstawowego wyposażenia samochodu na poszczególnych rynkach. Nasza baza będzie stale rozbudowywana i uzupełniana o dane kolejnych modeli samochodów, zarówno tych najnowszych jak i starszych, których poszukują miłośnicy "oldtimerów" i "youngtimerów".

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024