Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Alfa Romeo Visconti (2004)

Miniatura Alfa Romeo Visconti

Model studialny o nazwie Visconti został zaprezentowany publicznie wiosną 2004 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Była to wizja przyszłego "okrętu flagowego" grupy Fiata należącego do kategorii premium, który miał być następcą modelu Alfa Romeo 166. W tym czasie prowadzono współpracę z koncernem General Motors i liczono także na sprzedaż samochodów na rynku amerykańskim.

W konstrukcji tego pojazdu wykorzystano większość zespołów mechanicznych z modelu 166, a projekt nadwozia został opracowany w firmie Ital Design pod kierunkiem G. Giugiaro. Sylwetka w stylu czterodrzwiowego coupe wyróżniała się obłymi kształtami, co podkreślało jednocześnie dynamikę i elegancję pojazdu. Długość całkowita wynosiła 4970 mm. więc była o 240 mm większa od modelu 166. Powiększono także szerokość i wysokość oraz zadbano o bogate wyposażenie pojazdu.

Do napędu zastosowano zmodyfikowany silnik w układzie V6 o pojemności skokowej 3,2 dm3. Silnik doładowano dwoma turbosprężarkami i wprowadzono bezpośredni wtrysk benzyny, co skutkowało wzrostem mocy maksymalnej do 298 kW (405 KM) przy 6000 obr/min.

Do realizacji tych planów ostatecznie nie doszło.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024