Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Audi e-tron (2009)

Miniatura Audi e-tron

Samochód sportowy o nazwie "e-tron" opracowany został w firmie Audi i zaprezentowany w 2009 roku, podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Był to pojazd elektryczny, który otrzymał dwuosobowe nadwozie typu coupe o bardzo atrakcyjnej sylwetce. Projekt nadwozia był dziełem Polaka - Kamila Łabanowicza i świetnie wpisywał się w styl tej firmy.

Poza idealnymi proporcjami bryły nadwozia na uwagę zasługuje kilka szczegółowych rozwiązań. Należą do nich przednie lampy diodowe o oryginalnej formie oraz brak tylnej szyby. Widoczność za samochodem zapewniają miniaturowe kamery, a w miejscu tylnej szyby pojawił wąski lecz dość długi "tylny grill". Otwór ten został wypełniony wąskimi aluminiowymi listwami, które poza efektem wizualnym pełnią rolę radiatora dla zestawu akumulatorów umieszczonych właśnie pod nimi. Podobny wzór pojawił się na obręczach kół jezdnych.

Do napędu pojazdu zastosowano cztery specjalne silniki elektryczne o łącznej mocy 230 kW i momencie obrotowym wynoszącym aż 4500 Nm. Samochód osiągał prędkość maksymalną 200 km/h, a do "setki" rozpędzał się w czasie 4,8 s. Jego zasięg szacowany był na około 250 km.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024