Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Bertone Karisma (1994)

Miniatura Bertone Karisma

Studialny, czteroosobowy samochód o nazwie Karisma zaprezentowano podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 1994 roku. Pojazd ten jest próbą wykorzystania tylnosilnikowego układu napędowego do napędu luksusowego pojazdu o dwóch rzędach siedzeń.

Bazą wyjściową były zespoły sportowego samochodu Porsche 911 z silnikiem o pojemności skokowej 3,6 dm3 i mocy 200 kW (272 KM). Ten sześciocylindrowy silnik w układzie przeciwsobnym zabudowano wzdłużnie za tylną osią pojazdu.

Trzybryłowa sylwetka tego samochodu charakteryzuje się spokojną i elegancką linią. Rozstaw osi zwiększył się w stosunku do modelu 911 o ponad 520 mm. Długość całkowita samochodu wynosi 4520 mm, szerokość 1860 mm, a wysokość 1345 mm.

Ciekawym rozwiązaniem są unoszone do góry drzwi boczne, które zawieszono na wzmocnionych krawędziach dachu. Są one tak szerokie, że umożliwiają wygodny dostęp do obu rzędów siedzeń. W tylnej części tych drzwi umieszczono szczeliny wlotu powietrza do komory silnika.

We wnętrzu pojazdu umieszczono cztery indywidualne fotele. Bagaże można umieścić w przedniej części nadwozia oraz za siedzeniami tylnymi.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024