Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Buick La Crosse (2000)

Miniatura Buick La Crosse

Duży, luksusowy samochód studialny o nazwie La Crosse prezentowany był w trakcie Salonu Samochodowego w Detroit w 2000 roku. Kształty bryły nadwozia nawiązują wyraźnie do stylu modeli z lat 40-tych i 50-tych, ale i jednocześnie wybiegają w przyszłość. Wnętrze czterodrzwiowego pojazdu zapewnia komfortowe warunki dla pięciu osób Konstrukcja nadwozia umożliwia przekształcenie jego tylnej części na otwartą przestrzeń bagażową, jak w samochodach typu pick-up. Po takiej operacji tworzy się przestrzeń z płaską podłogą o długości ponad 2,4 m. Sterowanie transformacją nadwozia i niektórymi innymi funkcjami odbywa się głosem.

Buick La Crosse ma wymiary typowe dla amerykańskich "krążowników szos". Przy rozstawie osi 3090 mm długość pojazdu wynosi 5192 mm, szerokość 1952 mm, a wysokość 1461 mm.

Pojazd napędzany jest potężnym silnikiem benzynowym V8 o pojemności skokowej 4,2 dm3 umieszczonym poprzecznie z przodu. Silnik ma 32 zawory i osiąga moc maksymalną 195 kW (265 KM) przy 5600 obr/min. Poprzez automatyczną, elektronicznie sterowaną skrzynię biegów napęd przenoszony jest na koła przednie. Wszystkie koła pojazdu są zawieszone niezależnie i mają średnicę 21". W zawieszeniu tylnym zastosowano pneumatyczny układ poziomujący nadwozie niezależnie od obciążenia tej osi.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024