Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Cadillac Evoq (1999)

Miniatura Cadillac Evoq

Studialny samochód sportowy o nazwie Evoq prezentowany był podczas Salonu Samochodowego w Detroit w 1999 roku. Jest to luksusowy pojazd z dwuosobowym nadwoziem typu roadster, wyposażonym w składany sztywny dach. Projektanci nadwozia odrzucili stosowane ostatnio obłe kształty i wprowadzili w bryle szereg niemal płaskich powierzchni i ostrych krawędzi wynikających z ich połączenia. Klinowy zarys sylwetki podkreśla dynamiczny charakter pojazdu. W przednim pasie nadwozia umieszczono szeroki wlot powietrza o tradycyjnym kształcie i pionowo rozmieszczone lampy.

Wymiary samochodu Evoq nie wskazują na amerykański rodowód. Przy rozstawie osi 2756 mm długość całkowita wynosi tylko 4282 mm, szerokość 1834 mm a wysokość 1247 mm.

Samochód ma klasyczny układ zespołów napędowych. Pojazd wyposażony jest w silnik benzynowy w układzie V8, który ma pojemność skokową 4,2 dm3. Dzięki zastosowaniu doładowania osiąga on moc 302 kW (405 KM) przy 6400 obr/min, a maksymalny moment obrotowy wynosi 522 Nm. Z silnikiem współpracuje automatyczna czterobiegowa skrzynia przekładniowa wyposażona w elektroniczny układ sterujący.

System StabiliTrak zapewnia stabilizację ruchu samochodu w każdych warunkach. Pojazd wyposażono w opony typu Michelin PAX umożliwiającą jazdę bez powietrza na dystansie do 200 km. W związku z tym zrezygnowano ze stosowania koła zapasowego. Przednie koła jezdne mają średnicę 19", tylne aż 21".

Nowością jest system Night Vision, który ułatwia kierowcy poruszanie się w nocy, gdyż wskazuje przeszkody wykryte promieniami podczerwonymi wcześniej niż pojawią się one w zasięgu świateł.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024