Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Cadillac Vizon (2001)

Miniatura Cadillac Vizon

Nowością marki Cadillac przedstawioną w 2001 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie był pojazd studialny o nazwie Vizon.W założeniach model Vizon był alternatywą dla klasycznych amerykańskich pojazdów typu SUV, przy zachowaniu charakterystycznych cech dla swojej marki. Pod względem stylistycznym przypominał wcześniejsze pojazdy koncepcyjne Evoq (1999) oraz Imaj (2000). Szeroki wlot powietrza ograniczały wąskie pionowe lampy przednie. Były to ksenonowe projektory z soczewkami Fresnela. Przy rozstawie osi 3033 mm długość całkowita dwubryłowego samonośnego nadwozia wynosiła 4863 mm. Szerokość i wysokość pojazdu są już mniej imponujące i wynoszą odpowiednio 1800 i 1631 mm. Dach pojazdu miał dwa ruchome segmenty, co pozwalało na lepszy kontakt z naturą podczas podróży.

Mimo znacznych wymiarów Vizon był przeznaczony tylko dla czterech osób. Każde z miejsc miało własny układ ogrzewania i chłodzenia oraz możliwość regulacji parametrów. Pojazd wyposażono w sterowany głosem system łączności i nawigacji. Pasażerowie mieli do dyspozycji odtwarzacz DVD z dwoma ekranami. Po rozpoznaniu użytkownika i uruchomieniu zapłonu pojazd "budził się do życia" co objawiało się wysunięciem kamer pełniących funkcję zewnętrznych lusterek wstecznych, odsłonięciem oryginalnego zestawu wskaźników oraz ekranów współpracujących z komputerem pokładowym i kamerami. Zadbano o ułatwienia przy załadunku bagażu. Drzwi tylne były otwierane elektrycznie i w ten sam sposób wysuwała się do tyłu płaska platforma załadowcza.

Do napędu pojazdu zastosowano silnik V8 o pojemności skokowej 4,6 dm3 osiągający moc maksymalną 224 kW ( KM). Poprzez elektronicznie sterowaną automatyczną skrzynię przekładniową o pięciu biegach napędzane są obie osie pojazdu. Koła jezdne o imponujących wymiarach (średnica 20" z przodu i 21" z tyłu) wyposażono w ogumienie umożliwiające jazdę bez powietrza (typu Goodyear EMT).

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024