Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Chrysler Java (1999)

Miniatura Chrysler Java

Mały samochód studialny o nazwie Java był prezentowany na stoisku firmy Chrysler na Salonie Samochodowym we Frankfurcie n/Menem w 1999 roku. Amerykanie stopniowo przekonują się do europejskich rozwiązań - ten pojazd odpowiada wymiarom typowym dla kategorii B. W celu przyspieszenia budowy pojazdu wykorzystano większość zespołów z samochodu Mercedes Benz klasy A.

Jednobryłowe zwarte nadwozie miało układ pięciodrzwiowy i wyróżniało się dużym, nisko umieszczonym wlotem powietrza. Ukształtowanie tylnej części pojazdu, z wysoko zabudowanymi lampami, przypomina nieco samochód Fiat Punto. Pojazd jest stosunkowo wysoki i dzięki temu można było wyżej posadowić kierowcę i pasażerów. Drugi rząd siedzeń umieszczony został wyżej niż przedni.

Szerokość pojazdu przekracza jednak europejskie standardy, przynajmniej w tej kategorii pojazdów i wynosi aż 1723 mm. Przy rozstawie osi 2488 mm, długość całkowita samochodu wynosi 3768 mm, a wysokość 1574 mm.

Zespół napędowy umieszczony poprzecznie składa się z czterocylindrowego silnika benzynowego o pojemności skokowej 1,4 dm3 i mechanicznej skrzyni przekładniowej. Napęd przekazywany jest na koła przednie.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024