Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Citroen C 3 (1998)

Miniatura Citroen C 3

Samochód Citroen C 3 jest studialnym pojazdem nawiązującym swoją formą nadwozia do słynnego modelu 2CV. Jego prezentacja odbyła się w 1998 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Równocześnie firma zapowiedziała zmianę systemu oznakowania swoich modeli, które będzie się teraz składało z litery C i cyfry symbolizującej wielkość modelu.

Dwubryłowe nadwozie wyróżnia się obłymi kształtami i znaczną wysokością, wynoszącą 1620 mm. Łukowy zarys dachu i górnej linii okien bocznych oraz obła pokrywa silnika sięgająca do zderzaka, przypominają kształty swego protoplasty zaprojektowanego w połowie lat trzydziestych. W nadwoziu o długości całkowitej 3670 mm nie ma słupka środkowego, co znakomicie ułatwia wsiadanie. Cztery indywidualne fotele (przednie o konstrukcji obrotowej) umożliwiają tworzenie przez użytkownika różnych konfiguracji wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem są również tylne drzwi, składane w połowie wysokości.

Do budowy pojazdu wykorzystano nieco zmienioną płytę podłogową modelu Peugeot 206 wraz z kompletnym zespołem napędowym. Silnik o pojemności skokowej 1,6 dm<sup>3</sup> dysponuje mocą maksymalną 66 kW (90 KM).

Duże zainteresowanie tym modelem skłoniło firmę do opracowania produkcyjnej wersji tego samochodu o zbliżonej formie nadwozia lecz o innych wymiarach i bardziej tradycyjnych rozwiązaniach.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024