Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Daewoo Bucrane (1995)

Miniatura Daewoo Bucrane

Studium dużego samochodu sportowego o nazwie Bucrane prezentowane było podczas genewskiego Salonu Samochodowego w 1995 roku. Samochód zbudowano na skróconej płycie podłogowej modelu Daewoo Arcadia, produkowanego w Korei Południowej na podstawie licencji firmy Honda. Projekt pojazdu i formę nadwozia opracowała znana włoska firma Ital Design.

Sylwetka modelu Bucrane charakteryzowała się bardzo obłymi kształtami i płynnymi liniami. Przy rozstawie osi 2760 mm długość całkowita samochodu wynosiła 4650 mm, szerokość 1840 mm, a wysokość 1312 mm.

Interesującym szczegółem była konstrukcja bocznych drzwi, która była pozbawiona szyb. Szyby boczne związane były z odchylanymi do góry połówkami dachu. Wlot powietrza o zarysie typowym dla firmy Daewoo umieszczono w zderzaku, poniżej linii lamp przednich. We wspólnej obudowie każdej lampy umieszczono cztery projektory.

Do napędu pojazdu zastosowano benzynowy silnik w układzie V6 o pojemności skokowej 3,2 dm3. Moc maksymalna silnika wynosiła 176 kW (240 KM) i była osiągana przy 5500 obr/min. Napęd kierowany był na koła przednie.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024