Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Daewoo No 2 (1995)

Miniatura Daewoo No 2

Studialny samochód wielofunkcyjny o krótkiej nazwie Daewoo No 2 przedstawiono w 1995 roku na Salonie Samochodowym we Frankfurcie n/Menem. Atrakcyjna jednobryłowa sylwetka charakteryzuje się obłymi kształtami oraz nietypowym rozwiązaniem lamp przednich umieszczonych w szczelinach pomiędzy pokrywą silnika a błotnikami przednimi. Lampy te składają się z 10 wiązek światłowodowych ustawionych w pionowy pasek. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie trzech diodowych świateł stop oraz zielonych świateł z przodu, które zapalają się razem z tylnymi podczas hamowania. Kamery video zastąpiły lusterka wsteczne.

Długość samochodu wynosi tylko 4130 mm, natomiast imponująca jest szerokość 1900 mm oraz wysokość 1740 mm.

Obszerne wnętrze przewidziane jest dla czterech osób. Dwa tylne fotele umieszczono wyżej niż przednie, tak aby ich pasażerowie mogli bez przeszkód obserwować otoczenie. Fotele przednie można obrócić o 180o w celu przekształcenia nadwozia w salonik. W dachu zabudowano ogniwa słoneczne, które zasilają układ klimatyzacji podczas postoju pojazdu.

Do napędu zastosowano sześciocylindrowy silnik rzędowy o objętości skokowej 2,5 dm3 zabudowany poprzecznie z przodu pojazdu.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024