Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Ital Design Machimoto (1986)

Miniatura Ital Design Machimoto

Jednym z najciekawszych projektów jakie powstały w słynnej włoskiej firmie Ital Design był czterokołowy pojazd o nazwie Machimoto. Był on prezentowany podczas Salonu Samochodowego w Turynie w 1986 roku.

Nazwa powstała z połączenia włoskich słów określających dwa pojazdy: macchina (samochód) i moto (motocykl). Odpowiadało to w pełni formie pojazdu, która stanowił próbę połączenia cech typowych dla sportowego samochodu z otwartym nadwoziem oraz cech motocykla. Do konstrukcji pojazdu wykorzystano płytę podłogową popularnego Volkswagena Golfa (drugiej generacji) o rozstawie osi 2575 mm, którą uzupełniono rurową ramę przestrzenną.

Obła część przednia została zaopatrzona niską lecz silnie pochyloną szybę a w tylnej części dominował rurowy pałąk bezpieczeństwa. We wnętrzu pojazdu mieściło się aż 9 osób, z czego osiem (w tym kierowca) siedziało okrakiem na siedzeniach typu motocyklowego ustawionych w dwóch rzędach. Ostatnie miejsce znajduje się w tylnej części między siedzeniami typu motocyklowego.

Do napędu tego pojazdu zastosowano wysilony silnik benzynowy pochodzący z Golfa GTI. Była to czterocylindrowa jednostka napędowa o pojemności skokowej 1,8 dm3 rozwijająca moc 102 kW (139 KM) przy 6100 obr/min umieszczona poprzecznie z przodu. Poprzez pięciobiegową mechaniczną skrzynię przekładniową napęd przenoszony był na koła przednie.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024