Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Jaguar F-Type (2000)

Miniatura Jaguar F-Type

Studialny samochód sportowy o nazwie F-Type prezentowany był w 2000 roku na Salonie Samochodowym w Detroit. Dwuosobowe, otwarte nadwozie wpisuje się w formułę speedster, co wynika z zastosowania niskiej szyby przedniej i braku jakiegokolwiek dachu. Sylwetka nadwozia nawiązuje stylistycznie do legendarnego samochodu oznaczonego literą E, wdrożonego do seryjnej produkcji w 1961 roku. Zachowano podobne krzywizny powierzchni i podział blach nadwozia. Elementy poszycia zewnętrznego wykonane zostały z blach aluminiowych. Tradycyjnie rozwiązano deskę rozdzielczą z okrągłymi wskaźnikami.

Model F nie należy do dużych pojazdów. Przy rozstawie osi 2400 mm, jego długość całkowita wynosi 4115 mm, szerokość 1732mm, a wysokość tylko 1090 mm.

W celu zapewnienia równego rozkładu masy na obie osie, fotele cofnięto do tyłu, gdyż nad osią przednią umieszczono silnik w układzie V6 o pojemności skokowej 3,0 dm3. Silnik pochodzi z seryjnego modelu Jaguar S type i osiąga moc 176 kW (240 KM).

Pojazd ma klasyczny układ zespołów napędowych, w którym napęd na koła tylne przenoszony jest poprzez sześciobiegową mechaniczną skrzynię przekładniową. Komora silnika oraz zespoły podwoziowe przystosowane są do zastosowania większych i silniejszych jednostek napędowych. Samochód wyposażono w stosunkowo duże koła jezdne, przednie mają średnicę 19", a tylne 20".

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024