Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Lincoln Continental Concept (2002)

Miniatura Lincoln Continental Concept

Jedną z nowości Salonu Samochodowego w Los Angeles w 2002 roku był studialny model Lincolna o tradycyjnej nazwie Continental. Był to duży luksusowy pojazd o charakterze reprezentacyjnym. W kształtach bryły jego nadwozia widoczne było nawiązanie do wzorców z lat sześćdziesiątych, a szczególnie do modelu z 1961 roku.

W nadwoziu dominowały poziome linie proste, przez co uzyskano niezwykle dostojny charakter pojazdu. Duży rozstaw osi (niemal 3,5 m) umożliwił umieszczenie tylnego rzędu siedzeń przed osią tylną, co widać po ukształtowaniu zarysu dolnej części tylnej pary drzwi bocznych.

Mimo tak dużych wymiarów gabarytowych (długość 5,5 m, szerokość 2,0 m) wnętrze przewidziane było tylko dla czterech osób. Każdy indywidualny fotel miał szeroki zakres regulacji, a fotele tylne mogły być rozkładane do leżenia. Środkowy tunel biegnący przez całą długość wnętrza mieścił m.in. chłodzony barek i zestaw kieliszków. W wewnętrznych poszyciach drzwi były schowki na parasole.

Do napędu tego ciekawego pojazdu zastosowano potężny silnik V12 o pojemności skokowej 6,0 dm3. Rozwijał on moc 300 kW (414 KM) i poprzez sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów przekazywał ją na tylne koła samochodu. Koła jezdne miały obręcze o znacznej średnicy wynoszącej 22".

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024