Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Mercedes Benz F 200 Imagination (1996)

Miniatura Mercedes Benz F 200 Imagination

Studialny samochód sportowy o symbolu F 200 przedstawiła firma Daimler Benz podczas Salonu samochodowego w Paryżu w 1996 roku. Zastosowano w nim wiele awangardowych rozwiązań, które mogą w przyszłości pojawić się w seryjnych pojazdach tej marki.

Nadwozie typu coupe ma formę trzybryłową, a dzięki obłym kształtom uzyskano niską wartość współczynnika oporu powietrza Cx wynoszącą 0,28. W nietypowy sposób otwierają się drzwi boczne oraz pokrywa bagażnika. Płat dachu wykonany został ze szkła. Pod oryginalnie ukształtowanymi kloszami lamp przednich znajdują się lampy o zmieniającym się natężeniu światła w zależności od prędkości i kąta obrotu kierownicy.

Całkowicie nowatorski jest układ sterowania pojazdem. Zamiast kierownicy i tradycyjnych pedałów zastosowano drążek sterujący typu joystick, który umieszczono na przedniej części tunelu centralnego. Sterowanie mechaniczne zastąpiono więc systemem "by-wire" i dotyczy to układu hamulcowego, kierowniczego oraz funkcji przyspieszania.

W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa zastosowano poduszki gazowe okienne, umieszczone w bocznych ramownicach dachu.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024