Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Mitsubishi e Evolution Concept (2017)

Miniatura Mitsubishi e Evolution Concept

Ten oryginalny samochód studialny o nazwie e-Evolution był eksponowany w stoisku marki Mitsubishi podczas Salonu Samochodowego w Tokio, w październiku 2017 roku. Smukła sylwetka nadwozia wskazuje na sportowy charakter pojazdu, a duże koła i spory prześwit pozwala go umieścić w kategorii SUV-ów. Napęd przekazywany jest oczywiście na wszystkie koła pojazdu. Nadwozie typu coupe ma czworo drzwi i wyróżnia się krótkimi zwisami. Brak środkowych słupków ułatwia wsiadanie na cztery kubełkowe fotele.

W czasie projektowania tego modelu już nie myślano o silnikach spalinowych, więc napęd jest w pełni elektryczny. W tym modelu zdecydowano się na zastosowanie trzech silników elektrycznych. Największy z nich służy do napędu kół przednich, a dwa mniejsze służą do napędu kół tylnych. Pracą tych dwóch siników steruje elektroniczny układ, który może wpływać na wielkość momentu obrotowego dostarczanego do prawego i lewego koła w celu zapewnienia płynnego ruchu pojazdu podczas szybkiego pokonywania zakrętów.

Silniki są zasilane z zestawu akumulatorów umieszczonych pod podłogą nadwozia, między osiami. Elektryfikacja objęła również układ hamulcowy pojazdu. Zaciski hamulców tarczowych nie są uruchamiane hydraulicznie lecz elektrycznie.

Producent nie ujawnił żadnych tradycyjnych danych technicznych jak moc silników, zasięg, wymiary czy masa pojazdu.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024