Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Nissan Fusion (2000)

Miniatura Nissan Fusion

Samochód studialny o nazwie Fusion prezentowany był w stoisku Nissana podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2000 roku.

Trzybryłowe nadwozie w układzie czterodrzwiowym miało futurystyczną formę łączącą obły profil ze zdecydowanymi krawędziami. Oryginalnie rozwiązano przednią ścianę nadwozia oraz przetłoczenia na gładkich bokach. W miejsce tradycyjnych klamek, na drzwiach umieszczono czujniki dotykowe.

Przy rozstawie osi 2680 mm długość całkowita tego pojazdu wynosi 4639 mm, szerokość 1762 mm a wysokość 1450mm.

W miejscu, gdzie zwykle mocowane są lusterka zewnętrzne, umieszczono małe kamery video, współpracujące z ekranami po obu stronach deski rozdzielczej. W obszernym wnętrzu umieszczono cztery indywidualne fotele pokryte jasną skórą. Tunel centralny biegnie przez całą długość wnętrza.

Model Fusion został wyposażony w ciekawy system oświetlenia opracowany przez firmę Philips. Lampy przednie są zasilane z ksenonowego generatora przez światłowody i precyzyjne soczewki. Lampy tylne są zasilane z generatora halogenowego za pośrednictwem 140 włókien optycznych. Z lampami zintegrowane są neonowe kierunkowskazy. Także nietypowy jest system oświetlenie wnętrza, który poprzez zmiany barwy światła umożliwia zmianę nastroju.

W układzie napędowym samochodu zastosowano bezstopniową automatyczną skrzynię przekładniową Hypertronic typu CVT. Koła jezdne mają dużą średnicę wynoszącą 18".

Wkrótce okazało się, że model Fusion był zapowiedzią seryjnego samochodu Primera trzeciej generacji, reprezentującego firmę Nissan w kategorii rynkowej D.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024