Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Plymouth Pronto Spyder (1998)

Miniatura Plymouth Pronto Spyder

Na Salonie Samochodowym w Detroit w 1998 roku firma Plymouth przedstawiła studialny samochód sportowy o nazwie Pronto Spyder. W konstrukcji tego pojazdu wykorzystano wiele zespołów z seryjnego modelu Neon.

Stylizacja otwartego dwuosobowego nadwozia łączy w sobie cechy nowoczesności z niektórymi rozwiązaniami z lat 60-tych, jak np. zarys szyby przedniej, czy kształt błotników. Konstrukcja i wymiary pojazdu bardziej przypominają modele europejskie niż pojazdy amerykańskie. Przy rozstawie osi 2413 mm, długość całkowita wynosi 3962 mm, szerokość 1753 mm, a wysokość 1143 mm. Elementy zewnętrznego poszycia nadwozia samochodu wykonane są z termoplastycznego tworzywa sztucznego barwionego w masie.

Do napędu pojazdu zastosowano czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 2,4 dm3, który umieszczono poprzecznie przed osią kół tylnych. Zastosowano dwa wałki rozrządu i doładowanie, dzięki czemu osiąga on moc 165 kW (225 KM). Jednostka napędowa współpracuje z mechaniczną pięciobiegową skrzynią przekładniową. Napęd przenoszony jest na koła tylne. Wszystkie koła zawieszono niezależnie i wyposażono w ogumienie o wymiarach 225/40 R 18. Masa własna modelu Pronto Spider wynosi 1215 kg.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024