Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Seat Salsa (2000)

Miniatura Seat Salsa

Samochód studialny o nazwie Salsa był prawdziwą ozdobą stoiska Seata podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2000 roku. Trzydrzwiowe nadwozie o bardzo atrakcyjnych i oryginalnych kształtach jest próbą połączenia cech samochodu sportowego i rodzinnego o zamkniętym nadwoziu. Przy rozstawie osi 2591 mm, długość całkowita wynosi 4152 mm, szerokość 1777 mm, a wysokość 1381 mm. W konstrukcji pojazdu wykorzystano zespoły modelu Leon

Czteroosobowe wnętrze po złożeniu tylnych foteli ma obszerną przestrzeń bagażową o płaskiej podłodze. W nietypowy sposób rozwiązano problem dostępu do przestrzeni bagażowej. Górna część tylnych drzwi podczas podnoszenia do góry przemieszcza się do przodu, a część dolna odchyla się do tyłu.

Do napędu samochodu zastosowano silnik w układzie V6, o pojemności skokowej 2,8 dm3. rozwija moc 184 kW (250 KM). Napęd przekazywany jest na cztery koła poprzez pięciobiegową automatyczną skrzynię przekładniową, którą dodatkowo wyposażono w układ umożliwiający trzy różne tryby pracy: miejski, komfortowy i sportowy. Wraz z wyborem trybu, zmienia się nieco charakter wnętrza, przystosowując się lepiej do wybranego sposobu użytkowania.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024