Logo Auto-era
Logo Auto-era

Katalog samochodów studialnych

Volkswagen Concept A (2006)

Miniatura Volkswagen Concept A

Samochód studialny o nazwie Concept A był prezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2006 roku. Atrakcyjna forma nadwozia jest udaną próbą połączenia charakterystycznych cech nadwozi typu coupe oraz pojazdów typu crossover.

Dwubryłowe nadwozie samonośne otrzymało kształty obłego coupe, a duży wlot powietrza wraz z obramowaniem nawiązuje do rozwiązania znanego z kilku modeli marki Volkswagen jak Golf GTI, Eos czy Passat. W odróżnieniu od klasycznych nadwozi tego typu zastosowano układ czterodrzwiowy, przy czym tylna para drzwi otwiera się "pod prąd". Zrezygnowano z środkowych słupków, co dodatkowo ułatwia wsiadanie na tylne siedzenia. O podwyższonych możliwościach jazdy w terenie wskazują duże koła oraz powiększony prześwit. Koła jezdne wyposażono w specjalne ogumienie o wymiarach 295/40 R 20.

Do napędu pojazdu zastosowano nowoczesny silnik o zapłonie iskrowym i pojemności skokowej 1,4 cm3 przystosowany do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG). Dzięki dwóm stopniom doładowania moc maksymalna tej jednostki wynosiła 150 KM (110 kW).

Konstrukcja pojazdu bazuje na platformie modelu Golf, ale rozstaw osi został wydłużony do 2602 mm. Długość całkowita wynosiła 4348 mm, szerokość 1854 mm, a wysokość 1551 mm.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2024